Wegańskie Święta Bożego Narodzenia
Wegańskie Święta Bożego Narodzenia
gru 01, 2020 Blog 0 Komentarze

Wegańskie Święta Bożego Narodzenia - czy to w ogóle możliwe?

Wiele z nas na samą myśl o różnych okazjach, podczas których zgromadzamy się przy stole, powątpiewa w możliwość ich powodzenia. Czy jednak słusznie? Wygląda na to, że absolutnie niepotrzebnie. W przypadku Świąt Bożego Narodzenia musimy pamiętać, że są one głównie wegetariańskie. Natomiast takie dodatki zwierzęcego pochodzenia jak jajka, masło czy mleko z powodzeniem możemy pominąć lub zastąpić wegańskimi. Dlatego też z powodzeniem u nas sprawdzają się wegańskie Święta Bożego Narodzenia.

stół wigilijny

Co na wigilijny stół?

tradycyjne potrawy, które zawsze goszczą na naszym wigilijnym stole. Jednak zmodyfikowaliśmy je na swój sposób. U nas występują one w wersji wegańskiej i dodatkowo bezglutenowej.  Dodatkowo ponieważ odżywiamy się wegańsko stworzyliśmy przepisy na dania, które zawsze pojawiają się w okresie świątecznym, by dopełnić wszystkie posiłki. Jest barszcz z bezglutenowymi pierożkami z nadzieniem grzybowym, nie brakuje zupy grzybowej z bezglutenowymi kluseczkami i wiele innych dań, które znacie ze swoich domów rodzinnych. 

Świąteczne napoje dla wszystkich!

Zapewne większość z Was nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez kompotu z suszek. My również! Jednak ponadto w tym chłodnym czasie lubimy ogrzać się również innymi napojami, które doskonale smakują zarówno na ciepło, po długim zimowym spacerze jak i na zimno, wśród bliskich, przy gwarnym stole. 

Wegańskie słodycze na Boże Narodzenie

Czy można piec bez glutenu i do tego wegańsko? Jak najbardziej! Jest kilka pozycji bez których oczywiście nie ma świąt, jak Królewiec, świąteczne ciasteczka, czy makowiec. Wszystko to przygotowuje się naprawdę łatwo. Przepisy są proste, a do tego wykorzystujemy jak najmniej składników. Po to, by było łatwo i szybko. 

bezglutenowe wegańskie pierniczki

Kiedy rozpocząć przygotowania?

Na to, kiedy i jak rozpoczniesz przygotowania do świąt, nie ma złotej recepty. Jedni szykują się już wcześnie, mrożąc produkty, inni lepią uszka w wigilię. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia i od tego, jak chcesz spędzić te święta.

W życiu podejmując różne prace, my na pewno nauczyliśmy się jednego. Jak wigilia - to wcale nie o 15:00, czy z pierwszą gwiazdką, a wtedy, kiedy już wszyscy się zgromadzimy. Godzina naprawdę nie ma znaczenia. Jak wigilia - to nie zawsze tylko rodzina, ale i z osobą poznaną w samolocie, który nie wyleciał z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Jak wigilia - to na spokojnie, koniecznie z humorem i zawsze z nieudanym daniem! :)

Najważniejsze jednak nie jest, ile będzie jedzenia i czy wszystko wyjdzie, ale przede wszystkim fakt, aby ten czas spędzić wśród bliskich. W atmosferze radości, spokoju, szczęścia i tego właśnie wszystkim życzymy z całego serca. 

Zostaw komentarz

*
*Nie będzie widoczny
Adres strony z http://
*
*

Szukaj wpisów

Kategoria

Archiwum wpisów

Ostatnie wpisy

Popularne wpisy

Ostatnie komentarze

Witaj Moniko! on Pączki
Tak, spokojnie można użyć innego mleka roślinnego.
Pozd...
Monika on Pączki
Witam,
Czy można użyć mleka sojowego zamiast kokosowego?

Tagi